Oferta

Wycinka drzew metodą alpinistyczną

Wycinka jest stosowana nie tylko w przypadkach, gdy istnieje potrzeba całkowitego usunięcia drzewa. To także standardowy zabieg pielęgnacyjny, którego celem jest zachowanie lub nadanie odpowiednich walorów estetycznych. W wielu sytuacjach odpowiednią metodą realizacji tego typu prac jest wycinka drzew metodą alpinistyczną.

Czym jest wycinka drzew metodą alpinistyczną?

Wycinka drzew metodą alpinistyczną odbywa się bez użycia podnośników mechanicznych. W wielu przypadkach jest to jedyna dostępna opcja – np. gdy warunki zabudowy bądź gęstość zadrzewienia uniemożliwiają użycia ciężkiego sprzętu. Właśnie wtedy odpowiednio przeszkoleni pracownicy mogą zrealizować każde zlecenie, dzięki wykorzystaniu umiejętności alpinistycznych. Dzięki technikom linowym są oni w stanie dokonać wycinki na każdej niemal wysokości.

Do czego stosowana jest metoda alpinistyczna przy wycince drzew?

Metody alpinistyczne są szczególnie popularne na terenach trudno dostępnych, gdzie możliwość podjechania np. podnośnikiem koszowym jest znacząco lub całkowicie ograniczona. W takich warunkach wycinka drzew metodą alpinistyczną pozwala m.in. przyciąć drzewa, a także ich korony. W ten sposób możliwe jest również eliminowanie suchych gałęzi, a w razie potrzeby także całych drzew. Metody alpinistyczne sprawdzają się także w procesach leczenia drzew.

Czy wycinka drzew metodą alpinistyczną jest bezpieczna?

Jak każdy typ pracy na wysokościach, także wycinka drzew metodą alpinistyczną jest zaliczana do prac szczególnie niebezpiecznych. Dlatego wybierając firmę wycinkową, należy kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem. W razie zapotrzebowania na usługi wycinki drzew na terenie województwa śląskiego (m.in. Katowice, Gliwice, Zabrze) – zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 513 556 530.

Skontaktuj się z nami

Zamów nasze usługi – zadzwoń pod numer 513 556 530 lub wyślij maila biuro@wycinaniedrzew.com.pl.

Wycinanie drzew Dominik Horodyński
ul. Kolejowa 58
40-406 Katowice
tel. 513 556 530
biuro@wycinaniedrzew.com.pl

Wszystkie nasze płatności są monitorowane przez Kaczmarski Inkasso. Prosimy o dokonywanie zapłaty w terminach określonych w umowie lub na fakturze sprzedaży. Jesteśmy uczestnikiem programu “Rzetelna Firma”.