Wycinanie drzew metodą alpinistyczną

Wycinanie drzew metodą alpinistyczną Katowice i okolice

Wycinka jest stosowana nie tylko w przypadkach, gdy istnieje potrzeba całkowitego usunięcia drzewa. Wycinanie drzew metodą alpinistyczną Katowice to także standardowy zabieg pielęgnacyjny, którego celem jest zachowanie lub nadanie odpowiednich walorów estetycznych. W wielu sytuacjach odpowiednią metodą realizacji tego typu prac jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. Naszym terenem są Katowice i okolice.

Czym jest wycinanie drzew metodą alpinistyczną?

Wycinka drzew metodą alpinistyczną odbywa się bez użycia podnośników mechanicznych tylko z pomocą liny. Daje to możliwość precyzyjnego cięcia w przeciwieństwie to kosowych podnośników. W wielu przypadkach jest to jedyna dostępna opcja – np. gdy warunki zabudowy bądź gęstość zadrzewienia uniemożliwiają użycia ciężkiego sprzętu. Właśnie wtedy odpowiednio przeszkoleni pracownicy mogą zrealizować każde zlecenie, dzięki wykorzystaniu umiejętności i doświadczenia w wycience metodą alpinistyczną. Dzięki technikom linowym są oni w stanie dokonać wycinki na każdej niemal wysokości.

Do czego stosowana jest metoda alpinistyczna przy wycince drzew?

Metody alpinistyczne są szczególnie popularne na terenach trudno dostępnych, górskich lub rzecznych gdzie możliwość podjechania np. podnośnikiem koszowym jest znacząco lub całkowicie ograniczona. W takich warunkach wycinka drzew metodą alpinistyczną pozwala m.in. przyciąć drzewa, a także ich korony drzew. W ten sposób możliwe jest również eliminowanie bardzo suchych gałęzi, a w razie potrzeby także całych drzew. Wycinanie drzew metodą alpinistyczną sprawdzają się także w procesach leczenia drzew każdego gatunku.

W przypadku gdy nie jest możliwość wykonania metody alpinistycznej wykonuje również inne metody np. przy użyciu podnośnika koszowego lub karczowanie drzew.

Czy wycinka drzew metodą alpinistyczną jest bezpieczna?

Jak każdy typ pracy na wysokościach, także wycinanie drzew metodą alpinistyczną w Katowicach jest zaliczana do prac szczególnie niebezpiecznych. Dlatego wybierając firmę, która będzie robić nam wycinkę drzew należy kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Posiadam niezbędne umiejętności i wieloletnie doświadczenie w wycince drzew metodą alpinistyczną co sprawia że jestem profesjonalistą w tej dziedzinie. W razie zapotrzebowania na usługi wycinania drzew na terenie województwa śląskiego (m.in. Katowice, Gliwice, Zabrze) – zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 513 556 530.

Skontaktuj się z nami

Zamów nasze usługi – zadzwoń pod numer 513 556 530 lub wyślij maila biuro@wycinaniedrzew.com.pl.

Wycinanie drzew metodą alpinistyczną Katowice
Wycinanie drzew metodą alpinistyczną Katowice
Wycinka drzew metodą alpinistyczną 2

Wycinanie drzew Dominik Horodyński
ul. Kolejowa 58
40-406 Katowice
tel. 513 556 530
biuro@wycinaniedrzew.com.pl

Wszystkie nasze płatności są monitorowane przez Kaczmarski Inkasso. Prosimy o dokonywanie zapłaty w terminach określonych w umowie lub na fakturze sprzedaży. Jesteśmy uczestnikiem programu “Rzetelna Firma”.

rzetelna firma
kaczmarski logo