Karczowanie drzew

Karczowanie drzew - Katowice

Jeżeli przycięcie lub wycięcie drzewa nie pozwala na optymalne zagospodarowanie terenu – może pojawić się potrzeba jego całkowitego usunięcia, wraz z systemem korzeniowym. Tego typu prace realizowane są w ramach usługi karczowania, która polega na likwidacji nie tylko naziemnej, ale także podziemnej części drzewa.

Jak przebiega proces karczowania?

Karczowanie jest procesem złożonym i wymagającym odpowiedniego zaplanowania. Wynika to z konieczności odtworzenia terenu po zakończeniu prac. O ile usunięcie naziemnej części drzewa wiąże się z jego wycięciem i wywiezieniem, o tyle usunięcie korzeni będzie oznaczało konieczność nawiezienia gleby i wyrównania terenu.

Kiedy należy przeprowadzić karczowanie drzew?

Najczęściej karczowanie drzew odbywa się w związku z potrzebą zabudowy danego terenu. Jednym z etapów przygotowania działki do inwestycji jest karczunek, który pozwoli na realizację kolejnych etapów prac. Nierzadką przyczyną karczowania jest także zły stan drzewa, który może skutkować jego runięciem i uszkodzeniem np. domu czy obiektu przemysłowego. Karczowanie może odbywać się także ze względów estetycznych.

Czym warto kierować się przy wyborze firmy do karczowania?

Wybierając firmę, która zrealizuje usługi karczowania, warto kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem, a także jakością używanego sprzętu. Dzięki temu zyskamy pewność, że prace zostaną zrealizowane na wysokim poziomie.

Województwo śląskie – karczowanie drzew

Usługi karczowania realizujemy na terenie całego województwa śląskiego – nie tylko w największych ośrodkach, takich jak Katowice czy Gliwice, ale także w mniejszych miastach, takich jak Świętochłowice, Żory czy Mysłowice. Już dzisiaj zapraszamy do kontaktu pod numerem 513 556 530 – z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji na temat naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Zamów nasze usługi – zadzwoń pod numer 513 556 530 lub wyślij maila biuro@wycinaniedrzew.com.pl.

Usuwanie drzew 3
Usuwanie drzew 2
Usuwanie drzew

Wycinanie drzew Dominik Horodyński
ul. Kolejowa 58
40-406 Katowice
tel. 513 556 530
biuro@wycinaniedrzew.com.pl

Wszystkie nasze płatności są monitorowane przez Kaczmarski Inkasso. Prosimy o dokonywanie zapłaty w terminach określonych w umowie lub na fakturze sprzedaży. Jesteśmy uczestnikiem programu “Rzetelna Firma”.

rzetelna firma
kaczmarski logo